گز آردی 

نمایش 1 - 4 از 4 محصول
نمایش 1 - 4 از 4 محصول

قیمت و خرید گز آردی

گز یکی از بهترین و خوشمزه ترین شیرینی ها و دسرهای ایرانی است که در مهمانی ها سرو می شود. قدمت گز به دوران صفویه بر می گردد و مهمترین شهر تولید آن شهر اصفهان است. بزرگترین کارخانه های تولید گز در این شهر قرار دارند.

گز به دو نوع ساده و آردی تولید می شود. گز آردی گز بسیار محبوبی است. گز آردی با مواد زیر تولید می شود:

بادکا یا گلوکز، شکر، سفیده تخم مرغ، گلاب،مغز پسته،آب و آرد.

در تهیه این گز، پس از آماده شدن گز و افزودن مغزها،داخل ظرفمان را آرد می پاشیم و گز آماده را در آن میریزیم. سپس در یخچال می گذاریم تا خود را بگیرد و بعد ازدرآوردن آن، مجددا رویش آرد می پاشیم و در یخچال می گذاریم.

گزها دارای انواع مغزهستند که برای طعم دهی به آن اضافه می شوند. از این جمله مغزها عبارتند از: پسته و بادام . این مغزها خواص زیادی دارند. مثلا پسته آنتی اکسیدان بالایی دارد و بخاطر پروتئین کم به کاهش وزن کمک می کند. در مورد بادام گفته می شود که برای پوست ومو بسیار مفید است. بادام کلسترول خون را پایین می آورد و از سرطان جلوگیری می کند. این مغز خطر ابتلا به دیابت را کم می کند و انرژی زیادی را برای انسان فراهم می کند.

دردشتی همواره تلاش می کند تا در تولید محصولات خود سلایق مختلف را در نظر بگیرد. در زمینه گزآردی ،دردشتی دارای محصولات گز آردی پسته و گز آردی بادام است.

درصد مغزها در این محصولات متفاوت است. گزها با درصدهای۳۰ و ۴۰ تولید می شوند. دردشتی سعی می کند تا بهترین محصول را از شهر نصف جهان به ارمغان بیاورد تا بتوانید محصولی سالم و طبیعی را خریداری نمایید.